Nieuwsbrief nr. 10 - 2024-2025
Beste belangstellende,
Deze nieuwsbrief bevat informatie over De Toermalijn, vrije school voor de Bollenstreek, de peuterspeelzaal en BSO. Allen die hier iets in vermeld willen hebben kunnen dit doorgeven aan de administratie: info@de-toermalijn.nl

Beste allemaal,
Een terugblik en een blik vooruit
Sinds maart ben ik begonnen op De Toermalijn, en wat is het een bijzondere periode geweest. Een school leren kennen is meer dan een rondleiding of overdracht, het is voelen wat er leeft, luisteren naar verhalen, én zelf met beide benen in het werk gaan staan.
De maanden sinds mijn start waren intens, leerzaam en soms ook spannend. Er is veel gezegd, gedeeld en geprobeerd – door het team, door ouders, en door mij. Wat ik vooral heb gezien, is betrokkenheid. Ouders die het beste willen voor hun kind. Leerkrachten die zich inzetten, ook als het lastig is. En kinderen die, ondanks alles, elke dag opnieuw hun eigen weg zoeken in leren en groeien. Dat stemt mij hoopvol.
Ik kijk met vertrouwen en positieve energie naar het komende schooljaar. We gaan met elkaar verder bouwen aan een stevige, warme en toekomstgerichte school. Er liggen heldere plannen klaar, en tegelijk is er volop ruimte voor ontwikkeling en samenwerking.
Ik wens jullie allemaal een fijne zomer, en ik kijk ernaar uit om elkaar na de vakantie weer te ontmoeten. Uitgerust, nieuwsgierig en vol goede moed.
Hartelijke groet,
Maurice Wiering
Getuigschriften

Het is het eind van het schooljaar en op onze vrijescholen wordt elk einde schooljaar, in klas 1 t/m 6, weer de getuigschriften uitgereikt aan elk kind van de klas. De leerkrachten zijn de afgelopen weken hier druk mee geweest er gaat veel tijd en werk inzitten.
Anders dan op reguliere scholen, waar de kinderen rapport cijfers krijgen, wordt in de getuigschriften de ontwikkeling van het kind beschreven, de vorderingen die zijn gemaakt in de lesstof en een persoonlijke boodschap van de leerkracht met een tekening of spreuk.
De beelden en spreuken zijn vaak geïnspireerd op de verhalen die in de klas worden verteld.
wilt u meer weten
De Schoolkalender

Beste ouder(s)/verzorger(s),
De kalender voor het nieuwe schooljaar 2025-2026 ligt ondertussen bij de drukker. Via deze link kunt u de kalender wel al inzien.
De papieren versie zal per gezin in de eerste week van het nieuws schooljaar worden uitgedeeld.
Afscheid van Kim, luizenpluis coördinator
Vanaf 2016 heeft Kim (moeder van Liv-klas 4) met veel toewijding de luizen coördinator rol op zicht gehad. Zij was het aanspreekpunt voor de ouders en organiseerde in overleg met school wie wanneer kon pluizen. Nu is het volgens haar de hoogste tijd om het stokje over te dragen en dit doet zij aan Nicole en Sandra.
Kim, enorm bedankt voor onze fijne samenwerking en alle tijd waarin je de luizen het leven zuur hebt gemaakt.
Oproep: Help je mee luizenpluizen?

Beste ouders en verzorgers,
Op school hechten we veel waarde aan rust, aandacht en ritme. Het regelmatig controleren op hoofdluis draagt hier ook aan bij. Niet alleen zorgt het voor hygiëne in de klas, het is ook een fijn moment van zorg en verbinding – uitgevoerd met zachtheid en respect voor elk kind.
We zijn op zoek naar nieuwe ouders die willen helpen in ons luizenpluis-team. Dit houdt in dat je voor en na elke vakantie in de ochtenden kinderen controleert op luizen of neten. Het is een rustige taak, die we zorgvuldig en in overleg uitvoeren. Je staat er uiteraard niet alleen voor.
Heb je interesse om af en toe te helpen? Laat het ons weten!
We horen graag van je via luizen coördinatoren:
Nicole (moeder van Oliver-klas 5, Lily-klas 2 en Katie-klas 1)
Sandra (moeder van Dex-klas 6, Dana-klas 3)
06-23986793 of een berichtje aan de info@de-toermalijn.nl

Bibliotheekouders gezocht voor de bibliotheek op school.
Lijkt het jou leuk om minimaal 1x per week te helpen in de bibliotheek op school?
De werkzaamheden bestaan voornamelijk uit:
•De kinderen helpen bij het zoeken van een geschikt boek. Soms zijn kinderen op zoek naar een boek over een bepaald onderwerp of hebben ze een beetje hulp nodig om een geschikt boek te vinden. Het is dus handig als je zelf geïnteresseerd bent in jeugdliteratuur en dat je het leuk vindt om samen met de kinderen mee te denken;
•Het inscannen, stickeren, repareren en presenteren van de boeken;
•Meedenken over de aanschaf van nieuwe boeken, de presentatie ervan en het saneren van verouderde boeken;
•Meedenken over activiteiten voor bijvoorbeeld de Kinderboekenweek en de Nationale voorleesdagen.
Kinderopvang Ithaka, Locatie De Toermalijn:

De afgelopen periode hebben wij met de peuters het pinksterfeest gevierd, we aten met zijn allen lekkere pannenkoeken waarna we hebben genoten van alle mooie liedjes die de kinderen gezongen hebben. Ook het dansen in de kring was een feestje om te zien. We proberen dit jaar net als voorgaande jaren af te sluiten in de speeltuin hier volgt snel meer informatie over.
De aankomende periode veel afscheidsfeestjes omdat er best veel peuters 4 jaar worden. We willen alvast alle kinderen heel veel plezier in de kleuterklas
Janneke was op donderdag 12 juni voor het laatst en is aan het genieten van haar welverdiende zwangerschapsverlof. Madalina Chiriac zal Janneke gedurende de periode van verlof vervangen. Julie komen haar tegen op maandag, dinsdag en woensdag. Verder zal Casper ons 3 middagen per week tot aan de zomervakantie bij de BSO komen ondersteunen.
Monique is tot aan de zomervakantie 3 ochtenden aan het werk en zal na de zomer weer haar volledige uren kunnen draaien.


Bij de BSO hebben we in de laatste periode twee Science workshops gedaan, eentje over dieren en eentje over slijm maken. Dit is voor de kinderen een verrassing dus we zijn benieuwd naar de reacties.
van rups tot vlinder

We hebben een aantal weken geleden vlinder eitjes gekregen in een prachtige vlinderbroedplaats. We konden de kinderen helemaal meenemen in de ontwikkeling van eitje tot vlinder. Eerst een heel klein rupsje die zich echt groot eet aan de brandnetel blaadjes om dan het verpoppen te zien. Waaruit een prachtige vlinder tevoorschijn komt.
Wat een mooie kans om dit zo van dichtbij mee te mogen maken. Met dank aan Lynette en Alexander (ouders van Piet en Hein)



Klas 4
Klas 4 sloot de laatste schoolweek af met een kleine presentatie voor de ouders op maandag.




Op woensdag zijn we naar 't Joppe in Warmond geweest waar we met elkaar genoten hebben van het water en het strandje, avontuur beleefden met een bootje en vooral plezier hadden met elkaar. Nu de klas nog opruimen en alle spullen inpakken en dan kan de vakantie beginnen.
Klas 5

Klas vijf is de afgelopen weken bezig geweest met de periode Grieken.
De Grieken besteedden veel aandacht aan de schoonheid van hun werk. Mooie tempels, prachtige beeldhouwwerken en mooie Griekse randen.
Dit hebben wij ook geprobeerd in ons periode schrift.
Er is veel aandacht geweest voor de afwerking van het schrift.
Wij hebben het Griekse abc geleerd en iedere dag een hexameter gelopen.




Op de laatste dag hebben we Griekse cake gebakken en die was heel lekker!
De laatste periode alweer. Dit is de periode poëzie. Wat is poëzie eigenlijk?
Hier hebben we met elkaar over gesproken.



We hebben elfjes gemaakt en gedichten zonder klinkers erin.
Iedere dag maken we met de klas een elfje.


Klas 5 wenst iedereen een fijne vakantie en het is niet te geloven, maar de sloffen zijn af.
vrijdag 18 juli 2024 | laatste schooldag, vrij na uitreiking getuigschriften schoolreisje kleuterklassen laatste dag peutergroep naar de speeltuin | |
maandag 21 juli 2024 t/m vrijdag 29 augustus 2024 | Zomervakantie De Toermalijn | |
2025-2026 | ||
maandag 1 september 2025 | eerste volledige schooldag klas 1 t/m 6 en peutergroep | |
dinsdag 2 september 2025 | eerste volledige schooldag kleuters | |
vrijdag 12 september 2025 | Hillegomse feestdag - geen school | |
maandag 15 september 2025 t/m woensdag 17 september 2025 | kamp klas 5 en klas 6 | |
maandag 22 september 2025 | informatiemiddag geïnteresseerde kleuterouders ouders | |
woensdag 24 september 2025 | soepcafé - kleuters Olmenhorst | |
vrijdag 26 september 2025 | studiedag - geen school | |
maandag 29 september 2025 | Michael-Oogstfeest kleuterklassen | |
woensdag 1 oktober 2025 | Michael-Oogstfeest klas 1 t/m 6 | |
maandag 20 oktober 2025 t/m vrijdag 24 oktober 2025 | Herfstvakantie |