Hart, Hoofd, Handen
In de kern willen we met ons vrijeschoolonderwijs een evenwichtige ontwikkeling van de gehele mens stimuleren, dat wil zeggen sociaal emotioneel en intellectueel goed ontwikkeld.
Dit bereiken we door Hoofd, Hart en Handen tijdens onderwijs alle drie evenveel aan bod te laten komen, zowel gedurende de dag als tijdens een les.
Een mooi voorbeeld hiervan is het breuken snijden in klas 3-4. Tijdens de rekenperiode over breuken, bakken de leerlingen zelf pannenkoeken en verdelen die eerlijk onder elkaar door het gebruik van breuken. Zo leren ze in de praktijk breuken-sommen te maken, en is het niet abstract meer.
Op dezelfde manier kunnen leerlingen leren hoe ze de oppervlakte kunnen berekenen. Door het simpelweg te doen. Hoeveel tapijt zou er nodig zijn voor de aula?
Hup met zijn allen ernaar toe om hem op te meten. Het voordeel van deze manier van leren is meervoudig. Het zelf doen zorgt voor meer betrokkenheid en de leerstof wordt ook echt eigen gemaakt. Het kan landen.